01 Haziran 2016 Çarşamba

Girne Çalışma Dairesi'nde Rüşvete suçüstü!

Yasanın öngördüğü yabancı işçi çalıştırma kurallarını ihlal eden iş yerlerine dadanan ve bu yolla “haksız kazanç” elde eden iki devlet çalışanı tutuklandı

27 Ağustos 2013 Salı 10:38
Bu haber 1700 kez okundu
Girne Çalışma Dairesi'nde Rüşvete suçüstü!
RÜŞVETLE İZİNSİZ PERSONEL: Girne Polis Müdürlüğü ve Girne esnafının iş birliği, büyük bir skandalı ortaya çıkardı. Çalışma izinsiz personel çalıştıran iş yerlerine, “Bize para verin, size ceza kesmeyelim” diyen ve bu yolla para temin eden Gürtan Atış ve Fikri Çökmez isimli iki Çalışma Dairesi Girne şube personeli “Ciğercim Restaurant” isimli iş yerinde, para alırken suçüstü yakalandı

POLİS BİR AYDIR PEŞLERİNDE: Girne esnafından gelen şikayetleri değerlendiren Girne Polis Müdürlüğü, son bir aydır, olayla ilgili çalışmalarını sürdürüyordu. İki personel, ilgili iş yerinden para temin ederken kıskıvrak yakalandı. Rüşvetin boyutunun 100 bin TL üzerinde olduğu belirtiliyor


Çalışma Dairesi Girne şube personeli Gürtan Atış ve Fikri Çökmez’in çeşitli iş yerlerinden “çalışma izni konusunda müsamaha gösterme” adı altında rüşvet aldığı ortaya çıkarıldı. Bazı iş yerleri ile iş birliği yapan Girne Polis Müdürlüğü, uzun çalışmaları sonucu iki personeli tutukladı. Rüşvet aldığı suçüstü operasyon ile ortaya çıkarılan iki personelin aylardır bu yolla 100 bin TL’nin üzerinde parayı tasarrufuna geçirdiği öğrenildi.
Polis 1 aydır takipte
Girne Polis Müdürlüğü’nün bir ayı geçen süre zarfında Atış ve Çökmez’i adım adım takip ettiği ve bu olayla ilgili birçok kanıt ele geçirdiği gelen bilgiler arasında. Çalışma Dairesi personeli iki kişinin çeşitli iş yerlerine giderek rüşvet teklif ettiği bildirildi.
Rüşvet Çalışma izinleri için
İki zanlı, çalışma izinsiz personel çalıştıran iş yerlerine giderek para talep ettikleri ve iş yerlerinin istenilen parayı verdiği takDirde göz yumabileceklerini söyledikleri öğrenildi. “Bize para verin, size ceza kesmeyelim” diyen ve bu yolla para temin eden iki Çalışma Dairesi Girne şube personeli “Ciğercim Restaurant” isimli iş yerinde, para alırken suçüstü yakalandı.

Polis-iş yeri iş birliği

Polis ekipleri iki kişiye suçüstü yapmak için Ciğerim Restaurant isimli iş yeri ile iş birliğine girdi. Ciğerim Restaurant ile yapılan iş birliği sonucu iki çalışan suçüstü yakalanarak tutuklandı. 2 çalışana Girne Polis Müdürlüğü’ne götürülerek rüşvet suçundan dava okundu.

Haksız kazanç 100 bin TL’yi aştı
Çalışma Dairesi Girne şube personeli iki şahıs bu yolla 100 bin TL’den fazla parayı ceplerine indirmiş durumdalar. İsimleri öğrenilemeyen bu iki şahsın bugün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılmaları bekleniyor.

Eski KTHY personeli
Gürtan Atış ve Fikri Çökmez isimli çalışanların daha önceden Kıbrıs Türk Hava Yolları’nda çalıştığı ve Özelleştirme Yasası kapsamında Çalışma Dairesi’ne atandığı kaydedildi. Polis iki şahsa suçüstü yapmak için ALO 102 numaralı ihbar hattına sahte ihbar verdi. 2 çalışan iş yerini denetlemek için olay yerine giderek rüşvet istediler. Bu esnada iş yerine baskın yapan polis ekipleri 2 çalışanı kıskıvrak yakaladı.
 
HAVADİS

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

ANKET Sonuçlar Tümü

?Kıbrıs Müzakerelerinin sonunda olası bir refendumda cevabınız ne olur ?

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV