banner116

“DEMOKRASİ SINAVINDAN GEÇTİK”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük, kurultay sonucunda kazananın şahsı değil yeni “KKTC projesi” olduğunu belirtti ve “Bununla birlikte artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

“DEMOKRASİ SINAVINDAN GEÇTİK”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük, kurultay sonucunda kazananın şahsı değil yeni “KKTC projesi” olduğunu belirtti ve “Bununla birlikte artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

27 Şubat 2013 Çarşamba 19:14
451 Okunma
“DEMOKRASİ SINAVINDAN GEÇTİK”
Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Başbakan İrsen Küçük, kurultay sonucunda kazananın şahsı değil yeni “KKTC projesi” olduğunu belirtti ve “Bununla birlikte artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Yeni UBP ve yeni KKTC projesinde artık hiçbir kişisel çıkar projemizin üzerinde yer alamayacak” dedi.

Bir demokrasi sınavından geçtiklerini, dozu zaman zaman artan, zaman zaman itidalli olunan bir tartışma süreci yaşadıklarını belirten Küçük, artık UBP’nin bu tür tartışmalarla kaybedecek zamanı kalmadığını, artık daha fazla çalışma zamanı olduğunu vurguladı.

Küçük, yarışın karşı parkurunda yer aldığı için kimseyi dışlamayacaklarını, uzaklaştırmayacaklarını, UBP’nin demokratik olgunluğu ve birikiminin bunu gerektirdiğini de ifade etti.

“BÜYÜK KURULTAYIMIZ BİRLİK, BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜN BAŞARISIYLA SONA ERDİ”

UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük, Ulusal Birlik Partililer ve delegelere hitaben yaptığı yazılı açıklamasında, “Büyük Kurultayımız birlik, bütünlüğümüzün başarısıyla sona erdi. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Kurultay sürecinin başından beri sizlerin sağduyusuna, bilincine, devlet ve UBP aşkına olan itimadımızı dile getirdik. Partimiz için en doğru kararı vereceğinize olan inancımızı tekrarladık. Bizleri yanıltmadınız. Sağolun, varolun” dedi.

Kurultayın, UBP’nin sahipsiz olmadığını bir kez daha gösterdiğini kaydeden Küçük, şunları ifade etti:

“Kurultayımız bir kez daha göstermiştir ki UBP sahipsiz değildir. UBP tabandan tavana, hizmet aşkıyla dolu kadrolardan, üyelerden, delegelerden oluşmaktadır. Kurultayımız bir kez daha göstermiştir ki siz UBP’li kardeşlerim bu devleti ve Kıbrıs Türkü’nü bir bilinmezliğe sürüklemeyecek olgunluğa ve bilince sahipsiniz. Kurultayımız bir kez daha göstermiştir ki yeni KKTC’ye olan inancınız ve güveniniz katmerlenmiş, istikrar kazanmıştır.”

“DEMOKRASİ SINAVINDAN GEÇTİK”

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Küçük, bir demokrasi sınavından geçtiklerini, dozu zaman zaman artan, zaman zaman itidalli olunan bir tartışma süreci yaşadıklarını ancak artık UBP’nin bu tür tartışmalarla kaybedecek zamanı kalmadığını belirterek şöyle devam etti:

“Samimiyetle inanıyorum ki, artık demokrasi konuşacak; rakibim, değerli arkadaşım Sayın Ahmet Kaşif bu demokratik sonucu saygıyla karşılayarak partimize faydalı olmak için elinden gelen gayreti gösterecektir. Ben, kendisinden ve onu destekleyenlerden bunu bekliyorum. Kurultay süreci boyunca yaşanan tartışmaları demokratik zenginliğimiz olarak kabullenmek ve birlik, küslük ya da dargınlık gibi UBP’ye yakışmayacak tavırlardan kaçınarak el birliği ile devletimize ve Kıbrıs Türkü’ne hizmet etmek amacında birleşeceğiz.

“YÜZÜNÜZÜ KARA ÇIKARMAYACAĞIM”

Bana verdiğiniz her bir oyun sorumluluğunun boynumda olduğunu bilmenizi istiyorum. Sizler, beni yeniden genel başkan seçen siz değerli arkadaşlarım istikrara, ekonomik kalkınmaya, refah ve huzura olan aşkınızla tercihinizi yaptınız. Sizlerin yüzünü kara çıkarmayacağım. Şimdiye dek tüm enerjimle, tüm deneyim ve birikimimle devletimize ve Kıbrıs Türkü’ne faydalı olmak için çaba sarfettim. Bugünden sonra da aynı çabanın devam edeceğinizden şüpheniz olmasın. Kurultay süresince ortaya koyduğum tüm taahhütlerin yerine getirileceğinden emin olmanızı istiyorum.”

“KAZANAN ŞAHSIM DEĞİLYENİ KKTC PROJESİ…ARTIK HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK”

İrsen Küçük, kurultay sonucunda kazananın şahsı değil, yeni KKTC projesi olduğunu da belirtti ve “Bununla birlikte artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Yeni UBP ve yeni KKTC projesinde artık hiçbir kişisel çıkar, projemizin üzerinde yer alamayacak” dedi.

Küçük, şunları kaydetti:

“Kurultayımızın ortaya çıkardığı bir başka sonuç daha vardır. O da, kurultay sonucunda kazananın şahsım değil yeni KKTC projesi olduğudur. Sizler oylarınızla büyük bir projenin tamamlanmasına da onay vermiş oldunuz. Sizler oylarınızla KKTC’nin kendi ayakları üzerinde durabilen, halkının huzur ve mutluluk içinde yaşadığı, Anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile kopmaz bağlarımızın daha da güçlendiği bir fikre onay verdiniz. Bu anlamda kazananın şahsımdan ziyade yeni KKTC projesi olduğunu belirtmekten gurur duyuyorum.

Bununla birlikte artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Yeni UBP ve yeni KKTC projesinde artık hiçbir kişisel çıkar, projemizin üzerinde yer alamayacak.”

“ARTIK DAHA FAZLA ÇALIŞMA ZAMANI…KİMSEYİ DIŞLAMAYACAĞIZ”

Küçük, artık daha fazla çalışma zamanı olduğunu; tartışmalarla, ithamlarla, kırgınlık ve ayrılıklarla zaman kaybetme döneminin kapandığını vurgulayarak, “Daha fazla çalışacağız. Daha fazla yorulacağız. Daha fazla ter dökeceğiz. Ve artık daha fazla birlik olacağız. Kenetleneceğiz. Demokrasi yarışımızın sonucuna saygı duyarak partimiz, devletimiz ve Kıbrıs Türkü için hep birlikte yılmadan çalışmayı sürdüreceğiz. Belirttiğim gibi demokratik bir yarış yaşandı. Bunu böyle kabul edeceğiz” dedi ve sözlerini şöyle tamamladı:

“Yarışın karşı parkurunda yer aldığı için kimseyi dışlamayacağız, uzaklaştırmayacağız. UBP’nin demokratik olgunluğu ve birikimi bunu gerektirir. Değerli kardeşlerim artık bir olacağız, diri olacağız, güçlü olacağız. Yaşanan tartışmalar ve sancılı kurultay sürecimizi geride bırakıp hükümetimizi daha başarılı icraatlara, devletimizi daha ışıklı günlere, halkımızı daha mutlu bir geleceğe hazırlayacağız.

Yeni UBP ve Yeni KKTC’yi inşa etmek için elbirliği ile ileri!” 
Son Güncelleme: 27.02.2013 19:15
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mehmet Tayanç 6 yıl önce

demokrasi sınavı mı? gerisini okuma gereği bile hissetmedim. demokrasi nedir bilirmisin sen sayın küçük? demokrasi tüm devlet gücünü dengesiz bir şekilde kullanmak, hile ile listelerde oynama yapmak, oynadığın listeleri rakibinden saklamak, türkiye'yi müdahaleye çağırmak, 400 istihdam yapmak ve halka yalan söylemek değildir. yerseydi demokratik bir yarışa gelir öyle kazanırdın ama bu yarışı sen kaybettin sayın küçük ve seninle birlikte ubp de kaybetti.