AMCAOĞLU: ‘İRSEN BEYİN ETRAFINDA BİRLEŞİN’

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu Çiğdem Aydınla Günaydın programına katılarak soruları yanıtladı.

AMCAOĞLU: ‘İRSEN BEYİN ETRAFINDA BİRLEŞİN’

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu Çiğdem Aydınla Günaydın programına katılarak soruları yanıtladı.

07 Şubat 2013 Perşembe 12:57
463 Okunma
AMCAOĞLU: ‘İRSEN BEYİN ETRAFINDA BİRLEŞİN’


Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu Çiğdem Aydınla Günaydın programına katılarak soruları yanıtladı.
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu ülkedeki gıda güvenliğine çok önem verdiklerini üreticiyi bu kapsamda hizmet içi eğitimlerle bilinçlendirdiklerini buna binayen de gümrük giriş kapılarındaki kontrolü artırdıklarına vurgu yaptı.Tarım Bakanı Amcaoğlu bir yaz meyvesi olan çilek üretimine de değindi , üretilen çileklerde de bir sıkıntı olmadığını çileğin yanısıra bir çok ürünü yerinde yani tarlalarda denetlendiğinin hasat öncesi kontrollerden geçtiğini ve ziraat mühendislerinin de tarlalarda çalıştığının altını çizdi.
‘’DOĞRUDAN GELİR DESTEĞİ 15 ŞUBAT GİBİ ÖDENEBİLİR ‘’
Ali Çetin Amcaoğlu doğrudan gelir desteğinin ödenebilmesi için de Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı olarak bütün işlemlerin yapıldığını ve maliye bakanlığına konuyu aktardıklarını ve kendilerine maliye bakanlığından verilen bilginin şubat ayının ortalarına doğru bu desteğin ödenebileceği doğrultusunda olduğunu söyledi. 2012 yılı içerisinde doğrudan gelir desteğinin büyük bir kısmının ödendiğini kalan miktarın da çok büyük bir miktar olmadığını ve maliye bakanlığının parasal durumunu düzeltmesi halinde bu kalan miktarın da şubat ayının sonra on beşi gibi ödenebileceğini bu konunun kendi bakanlığından çıktığını fakat olayı takip ettiğini ifade etti.
‘’YABANİ EŞŞEKLER KORUNACAK ‘’
Bakan Amcaoğlu karpaz milli park konusuna da açıklık getirdi.Karpaz tarımla uğraşan vatandaşların ‘’yabani eşşekler hasatlara zarar veriyor’’ şeklindeki , şikayetlerine de duyarlı olduklarını ifade eden Amcaoğlu , Milli park olarak ilan edilen bölgenin , tamamen duvarlarla çevrilip bölgedeki sahipsiz eşşeklerin buralarda bakılmasına da olanak sağlayacakları projenin tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.

‘’DİLEKKAYA KÖYÜNE AĞIL ‘’
Bakanlığın çalışmalarını anlatan Amcaoğlu,Dilekkaya köyünde de hayvancılıkla uğraşanlar için mandıra (hayvan barınağı) konusunda çalışmalar yapıldığını ,bu kapsamda bir ağıl yeri tespit edildiğini fakat şu an için elektrik sorunu olduğunu bu problemi de kısa süre içerisinde gidereceklerini söyledi.Öngörülen ağıl bölgesinin parselasyon işleminin tamamlandığını ifade eden Amcaoğlu bölgeye hayvancıyı taşımadan alt yapının götürlmesi gerektiğini önemle vurguladı .
AMCAOĞLU : ‘’AYNEN TEKRARLIYORUM DESTEĞİM İRSEN BEY’E TAMDIR ‘’
Program sonunda Ulusal Birlik Partisinin 19.olağan üstü genel kurultuyanın ikinci turunda desteğiniz yine Başbakan’dan yana mı yoksa bir değişiklik söz konusu oldumu sorusuna verdiği yanıt dikkat çekti, Amcaoğlu ‘’ben başladığım noktadayım ,başladığım nokta neyse ki,bu Sn.İrsen Küçüğe tam anlamıyla destek olacağımı başından itibaren ifade etmiştim o dönemde gerekçeleriyle ortaya koymuştum bunu aynen tekrarlıyorum’’ dedi.

‘’KOŞULLAR NE OLURSA OLSUN ‘’
Amcaoğlu ,koşullar ne olursa olsun ,şartlar ne olursa olsun,desteğim tam anlamıyla detseğim İrsen beyden yanadır.Kimse de kusura bakmasın diğer Sn.Kaşif’in kendisi de arkadaşları da ,bizim arkadaşlarımızdır ama bugün KKTC’nin eğer geleceğini düşünüyorsak bu yola İrsen Beyle devam etmenin çok daha doğru olduğu kanaatindeyim dedi.Amcaoğlu , neden Başbakan İrsen Küçüğe destek vereceğini de şu sözlerle ifade etti : ‘’Bir kere kırk yıla yakın bir süredir siyasetin içinde yer almış,çeşitli kademelerde görev yapmış ve temiz kalabilmiş bir siyasetçi benim için son derece önemlidir.Yani bugün İrsen beyin geçmişine baktığınız zaman ne bir yolsuzluk ,ne bir hırsızlık,ne bir rüşvet bulamazsınız ne kendi içinde bunu söyleyebilen var ne de muhalefette dedi.

‘’KÜÇÜK’ÜN GEÇMİŞİ TEMİZ ‘’
Bakan Amcaoğlu Başbakan irsen Küçüğün temiz siyaseti kendine ilke edindiğini ifade ederek sözlerini sürdürdü son üç yıllık döneme dikkat çeken Amcaoğlu ülkede yaşanan bir çok sıkıntıya rağmen İrsen beyin yönetiminde ülkenin sıkıntılarının aşılma noktasına geldiğine dikkat çekti.
Bakan Amcaoğlu çok yakında bir çok konuda ülke vatandaşlarının yapılan icraatların meyvesini alacağını vurgulayan Amcaoğlu Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC arasında imzalanan protokollerin de önemine ve devamlılığına dikkati çekerek bunun ancak Başbakan İrsen Küçük’le olabileceğini söyledi.

‘’BAŞBAKANIN KARŞISINA RAKİP ÇIKMAK ETİK DEĞİL ‘’

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı KKTC hükümetleri içinde ilk kez KKTC’nin bir ekonomik prıgramı hazırlayarak hayata geçirdiğini de belirten Amcaoğlu , bir parti Genel Başkanı eğer Başbakanlık gibi bir görevi yürütüyorsa etik olarak yapılan kurultaylarda o Başbakanın karşısına herhangi bir aday da çıkmaz kurultaydan çıkmış bir Başbakandır ve bu görevi devam ederken bir seçime sokmak bence doğru değildir dedi.
‘’DELEGELERE ÇAĞRIMDIR İRSEN BEY’İN ETRAFINDA BİRLEŞİN ‘’
Bakan Amcaoğlu daha da ileri giderek çağrı yapıyorum tüm delegelerimiz İrsen beyin etrafında birleşelim bu süreyi seçim 2014 seçimlerine bu kadrolarla gidelim ,bu konuda gereken desteği sağlasınlar dedi.
Son Güncelleme: 07.02.2013 13:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.