Hangi olay olursa olsun bir vitrin yüzü var bir de vitrin arkası…

Örneğin dün El-Sen’in yıllık ayakkabı ve giysi yardımlarını alamadıkları için yaptıkları eylem!

Bu eylem ülke genelinde çok fazla destek görmedi…

İnsanlar ‘elbise ve ayakkabılar gecikti diye eylem mi olur’ diye sitem etti!

Mantığa yatmadı, göze de hoş gelmedi yani..

Burada belki sendikayı ‘ayakkabı ve giysi’ için sokağa döküldüler diye eleştirebilirsiniz ama, sonuçta bir sendika ve üyelerinin hangi konuda olursa olsun haklarını savunma görevini üstleniyorlar!

Peki bu olayın ardında ne yatıyor…

Çalışanların toplu sözleşmede de hakkı olduğu yazılan ayakkabı ve giysiler niçin zamanında verilmiyor!

Merkezi İhale Komisyonu tarafından çıkılan ihale niçin Kıb-Tek yönetimi tarafından iptal edilmek istendi…

Merkezi İhale Komisyonu bu ihaleyi niçin iptal etmedi!

Tüm bunları tek bir cevapla yanıtlayabiliriz;

Bir firma Kıb-Tek’e bir mektup yazarak ihaleye yetişemeyeceğini bunun için ileri bir tarihe ertelenmesini istedi…

Kurum yöneticileri de bunu kabul edep Merkezi İhale Komisyonu’na bir yazı göndererek erteleme istedi, ama bu da kabul görmedi!

Aynı zamanda Ticaret Odası Başkanı da olan Toros Ticaret Direktörü bu ihale konusunda Kıb-Tek yönetim kuruluna bir yazı yazarak bu ihaleye zamanında fiyat veremeyeceği gerekçesi ile uzatılma talebinde bulunmuş…

İhale katılan başka işletmeler de olduğu halde kurum yöneticileri bunu kabul etmiş ve Merkezi İhale Komisyonu’na bir yazı göndererek ihalenin ileri bir tarihe ertelenmesini istemiş.

Merkezi İhale Komisyonu da yasalar çerçevesinde bunun mümkün olmadığını belirten bir yazıyı kuruma göndermiş!

İşte o zaman da ortalık karışmış…

Yani perde gerisinde yaşananlar böyle!

Bu ihaleye birden fazla işletme teklif vermesine rağmen başka bir şirketin ihale iptali isteminin kabulü ile içinden çıkılamaz bir durum ortaya oluşmuş ve işte bu yüzden de ilgili sendika çareyi eylem yapmakta bulmuş…

Burada son sözü Kıb-Tek Yönetim Kurulu’nun yöneticileri söylemeli…

Bir işletmenin istemi üzerine ihale ertelemek ya da iptal etmek ne kadar etiktir!

Burada herhangi bir art niyet olmasa da kamuoyunda mutlaka ki bir çok şaibe iddiaları konuşulacak, bunda da sadece kurum zarar görecektir.

Ortada alt tarafı bir ayakkabı ve giysi ihalesi vardır!

Bunu bile normal şartlarda tamamlayamayıp elimize yüzümüze bulaştırırsak, daha büyük rakamlı ihaleleri nasıl sonlandırırız…

Sonlandırsak bile sürekli kafalarda soru işaretleri oluşturmaz mı!

Buyursun Kıb-Tek yönetim kurulu üyeleri komediye dönüşen bu ihale sürecini kamuoyuna anlatsın da herkes kurtulsun.

“Bu memleket biter mi!”

En azından bana gelen şikayet, sitem ve ihbarların yapıldığı konuşmalarda genelde söylenen son söz şu oluyor;

“Bu memleket bitti…”

İnanın bunu bir gün içinde onlarca kez duyarım!

Ama kızarım da…

Çünkü insanların bir çoğu yaşadıkları sorunları çözemediklerinde bir yılgınlığa kapılıp memleketin bittiğini söyleyerek kızgınlıklarını böyle dile getiriyorlar!

“Kesinlikle oy kullanmayacağım” diyenler de her geçen gün artıyor…

Kimse kusura bakmasın ama eğer bir sandığa gidip de iyi yöneticileri yönetime getirmezsek, işte o zaman bu memleket biter ve bunun da en büyük suçlusu biz kendimiz oluruz.

Lütfen bireysel düşünüp de karamsarlığa kapılmayalım!

Bu memleket asla bitmez, yeter ki biz bunu istemeyelim…


MESAJ KUTUSU

Sayın Fikri TOROS, Ticaret Odası gibi çok önemli bir kurumumuzun başkanı olarak yetişemediğiniz için bir ihalenin ertelenmesini önermek çok da şık kaçmadı. Zira böyle olunca hak hukuk da çiğnenmiş ve diğerlerinin hakları elinden alınmış oldu!

Sayın Gürcan ERDOĞAN, kurumun ayakkabı ve giysi ihalesinin niçin iptal edilmek istendiği gün yüzüne çıktı da bunun niçin yapıldığını da artık sizden öğrenelim değil mi! Muhakkak ki kamuoyuna aktaracağınız bir açıklamanız olacaktır elbette, bekliyoruz!

Sayın Kamil KAYRAL, Kamu Hizmeti Komisyonu’nun Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi’nde açtığı amirlik sınavları sonucunda yasal olmayan uyguların alındığı yönünde şikayetler alıyoruz, sonuçları bir daha kontrol etmeniz öneriliyor, zira bu iş mahkemelik olabilirmiş!

Sayın Günay KİBRİT, bir engelli haftası daha geride kaldı ve bu kez nedense siyasilerin en az vaatte bulunduğu, çok fazla basın bildirisinin yayınlanmadığı bir hafta oldu gibi geldi bize! Acaba söyleyecek şeyleri mi kalmadı yoksa sizin gazabınızdan mı çekindiler dersiniz!

Sayın Mehmet KADI, Yeni Erenköy Belediye Başkanı olarak Türkiye’den gelen su ile kuyu suyunu karıştırıp 5 TL’ye bölge halkına satmanız konusunda hala geçerli bir açıklama yapmadınız! Sizinki sanki de süte su karıştıran sütçü misali gibi oldu değil mi!

Sayın Talip ATALAY, güneyde pek de samimi olduğunuz Hrisostomos her fırsatta Türkiye’den gelen insanlara nefretini kusarken, sizin bu konularda hep sessiz kalmanız dikkatlerden kaçmıyor! Bunun mutlaka bir açıklaması olmalıdır diye düşünüyoruz!

Sayın Zeki ZİYA, uçak biletlerinin astronomik rakamlara ulaşmasından ve halkın haklı tepkisinden sonra konunun uzmanı olarak bir formül üretip hükümete sunmanız bekleniyor. Zira sanki de hükümetin şu sıralar eli bağlı gibi görülüyor…

Sayın İsmail ARTER, Mağusa’ya kurulma çalışmaları devam eden Pazar yerinin KKTC’de bir ilk olacağı, vatandaş ile üreticiye çağdaş hizmet verilecek olması bölge halkı tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Umarız en kısa zamanda bizim Başkent’te artık böyle bir projeye imza atar…

Sayın Özdemir BEROVA, medya ili ilişkiler konusunda kendinize bir türlü danışman bulamadığınızdan şikayet ediyormuşsunuz! Bu konuda diğer bakanlar daha uyanık davrandı ve tüm basıncıları kaptı işiniz hayli zor anlaşılan!

Sayın Salih KAYIM, Merkezi Cezaevi’ne sizin işletme yemek servisi yapmaya başladığından beri oradaki suların durulduğu söyleniyor. Biraz fazla ve gereksiz bir süreç yaşandı ama sonuçta mutlu sona ulaşıldı ya artık geçmişe bir çekmek en doğrusu olacak değil mi!

Sayın Gürkan KARA, önceki akşam Zeytinlik’te bir meyhaneye uğradınız ve pek fazla oturmadan anında kalkıp gittiniz. Hayırdır artık akşamları da mı mesaiye başladınız. İki günlük dünyada hayatı ertelemeyin deriz!

Sayın Hasan SERTOĞLU, K.T. Futbol Federasyonu Başkanlına yeniden tek aday olarak getirilecek olmanız yerel seçimlerde sizin için epey avantajlı olacak diyorlar. Zira bizde spor camiası siyasette hep ön sıralarda olmuştur değil mi!

Sayın Fuat TOPALOĞLU, Güney’deki komşularımızın Türk otobüslerini o tarafa sokmamalarından sonra bu konuda köklü önlem gerekirse eylemler başlatmanız bekleniyor! Bu konuda umarız yönetim kurulunuzla birlikte alternatif projeler üretirsiniz!

Sayın Gencay EROĞLU, okullarda uyuşturucu sorunun büyük olduğuna vurgu yaptınız ama anlaşılan o ki bizim devlet erkanı bu konuyu çok da ciddiye almıyor. Bu da demektir ki gençler için daha fazla ilgilenmek size düşüyor!

Sayın İrfan GÜNSEL, YDÜ kadın basketbol takımı Türkiye şampiyonu olarak ülkemizi gururlandırdı ve KKTC’nin adını böylelikle duyurmuş oldu. Umarız bu altın kızlara hak ettikleri başarı ödlülerinde gayet bonkör olursunuz. Tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner95

banner66

banner50

banner68

banner40