banner116

500 Bin TL’lik anket bilmecesi…

Gezici’nin son anketinde DP baraj altında gösterilince DP Genel Başkanı Serdar Denktaş yine çok iddialı bir açıklama yaptı!

İddiaya göre Murat Gezici, Serdar Denktaş’tan 500 Bin TL karşılığında birinci parti yapma teklifinde bulunmuş…

Olay yeni değil eski!

Ama Serdar Denktaş bunu şeni açıklıyor…

Burada öncelikle Ah Serdar Denktaş ah demek gerek!

Adam madem ki bu işleri hem de yüksek meblağlar karşılığında yapıyor, bunu o zaman değil de niçin şimdi açıklarsın…

Hatta Serdar Denktaş daha da akıllı davranıp Murat Gezici’yi pek ala tuzağa düşürmek için teklif kabul etmeli, para alışverişinde de polisi çağırıp olayı belgeleyebilirdi!

Demek o zaman düşünememiş olsa gerek…

Şimdi attı ortaya bir iddia!

Burada da şu soruyu sormak gerek;

DP eğer baraj üstünde gösterilseydi Serdar Denktaş yine böyle bir iddiada bulunur muydu?

Onu da kendi vicdanına bırakıyoruz artık…

Sonuç olarak doğru ya da yanlış, bir seçim sürecinde kirliğin bu kadar yüksek seviyede tutulması ancak ülke demokrasisini zedeler!

Bunun temizliği de çok kolay olmaz…

Serdar Denktaş’ın zehir zemberek iddialarından sonra Murat Gezici de boş durmayarak çok ağır bir açıklama yaptı dün…

Denktaş’ı iftira atmakla suçladı!

İşte o belli ki çok kızgın duygularla kaleme alınmış açıklama;

“Gezici Araştırma Merkezi; Kuzey Kıbrıs ciddi kapsamlı boyutta araştırmalar yapmakta ve kamuoyuna şeffaflık ilkesiyle sonuçları paylaşmaktadır. 

Gezici Araştırma Merkezi yakın tarihte K.K.T.C. Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını bilen tek kurum olarak halkın güvenini kazanmıştır.

Bizler, bu güvenin boşa çıkmaması adına, özveriyle üzerimize düşen büyük sorumluluğun bilinciyle halk için kamuoyu için sonuçları açıklamaya devam ediyoruz.

Gezici Araştırma Merkezi’ni halk gözünde itibarsızlaştırmak ve kamuoyunu yönlendirmek için Gezici Araştırma Merkezine ve şahsım ‘’Murat Gezici’’ ye iftira atılmaktadır. 

Bu iftiralardan birini de; Demokrat Parti Genel Başkanı Sn. Serdar Denktaş atmaktadır. Sn. Denktaş ile bundan iki yıl önce bir otelin Restorant kısmında buluştuk. 

Kendisi ile tanıştığımızda, konuşamayacak kadar içkili olduğunu gördüm, çok da üzüldüm. 

Sn. Denktaş, partisinin başarısızlığını kapatmak amacıyla, kendisinden para istediğimi söylüyor.  Sn. Denktaş’tan asla para istemedim. Bunu kanıtlaması gerekir, bunu kanıtlamazsa müfteridir. 

Kendileri bizden anket istemedi ve bizde teklifte dahi bulunmadık.

 Vurgulamak gerekir ki Sn. Denktaş, Kuzey Kıbrıs’ın arazilerini kendi yandaşlarına  ve  ailesine verdiği, yolsuzluk iddialarının yüksek sesle konuşulduğu bir dönemde gündem çarpıtıyor. 

Gezici Araştırma Merkezi olarak, Sn. Denktaş’a yüce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hukuk devleti önünde hesap soracağız ve şikayetçi olacağız…”

Saygılarımla

Murat Gezici

Ortada iki büyük iddia var…

Serdar Denktaş, Murat Gezici’yi para istemekle, yani sahtekarlık yapmakla itham ediyor!

Murat Gezici de bunun büyük bir iftira olduğunu iddia ediyor…

O veya bu önemli değil!

Bir tanesi doğruları söylemiyor…

Bundan sonrası artık normal ülkelerde mahkemelerde devam eder!

Ya da devam etmelidir…

Adım gibi eminim ki şimdi bir çoğunuz diyeceksiniz ki, Ertuğruloğlu-Turanlı kavgasında da rüşvet iddiaları manşetlere taşınmıştı!

Taşındı da ne oldu?

Koca bir hiç oldu elbette…

Bu sefer böyle olmamalı işte!

Aksine devletin bağımsız organları hiçbir şikayet beklemede bu konuyu mahkemeye taşımalı, amme davası açmalı ve haklı ile haksızı ortaya çıkarmalıdır…

Ülkenin en güvenilir kurumlarının başında gelen mahkemeler bu işe el atmazsa, bu tür olaylar ve iddiaların ardı arkası kesilmeyecek, yüzsüzler de bundan güç olacaklardır!

Seçim: Para!

Ne acıdır ki artık ülke seçimlerinin gerçeğidir bu…

Bir yanda seçilmek isteyenler bir yanda seçmenler ve elbette medya mensupları!

Tamamen paraya endekslendi seçim süreçleri…

Şimdi buna bir de adayların televizyonlara çıkmak için teklif ettikleri paralar da eklendi!

Tabi ki adayları çıkarmak için para isteyen programcıları da bir kenara not etmek gerek…

Siyaset para oldu anlaşılan!

Ve para da değdiği eli kirletmeyi başarıyor…

Sadece Merak İşte?

HP, CTP ile anlaştı mı?

HP Genel Başkanı Kudret Özersay yine çok iddialı konuşup UBP ile hiçbir partinin koalisyon kurmayacağını açıkladı…

Haliyle bu açıklama bazı soruları da gündeme getirdi!

Acaba Kudret hoca Tufan hoca ile UBP ile koalisyon kurulmaması konusunda anlaştı mı?

Zira Erhürman’ın da UBP’ ile asla hükümet kurmayacakları yönündeki açıklama da ortada…

Burada tek sorun kalıyor;

İki partinin 26 sayısını bulması ve UBP’yi tahtından indirmesi…

Bet salonları?

Aday çok, vaat çok, nutuk çok…

Elle tutulur plan proje ise şimdilik yok!

Örneğin gençlerin kanını emen bet salonları…

Hala bu konuda siyasi partilerden ve adaylardan net bir açıklama gelmedi!

Herkes buraların birer bataklık olduğunu biliyor ama…

Ses de yok görüntü de!

13’ncü maaş müjde olur mu?

Gazete manşetlerindeki başlıklar böyle diyordu…

13’ncü maaş müjdesi!

Niye müjde oluyor işte biz de onu anlayamıyoruz…

Devlet çalışanlarının ve emeklilerin ana sütü gibi helal hakları!

Bunu sanki de çok mühim bir şeymiş gibi müjdeli haber olarak göstermek abesle iştigaldir…

Yok, eski dönemde geç ödeniyordu, bizim dönemde erken deseler işte onu anlardık!

Güzel soru?

Kimsenin çok da önemsemediği, aklına gelmediği soruyu Kuzey Kıbrıs Narenciye Üreticileri Birliği sordu…

Ürün alımından elde edilen 35 Milyon TL’nin nereye harcandığını sordular!

Hem de kalem kalem…

Demek ki bildikleri bir şey olsa gerek!

Yetkililer elbette buna aklı selim bir cevap vermeyeceklerdir ama…

Belki verirler diye de umutlanmak istiyoruz!

Zira rakam 3-5 bin lira değil…

35 Milyon TL gibi çok büyük bir para bu!

MESAJ KUTUSU

Sayın Serdar DENKTAŞ, Gezici’nin şu 500 Bin TL istediği iddiası kamuoyunda epey gündem oldu iyi de yaptınız da iyi de bu teklifi niye o zaman değil de şimdi açıkladınız o da çok ayrı bir tartışma konusu olmaya başladı. Çok manidar bir soru değil mi?

Sayın Murat GEZİCİ, 500 Bin TL iddialarına belli ki çok öfkelendiniz ve zehir bir zemberek açıklama yaptınız da artık sizin de anketleri kimlerin yaptırdığı, kaynağın nereden geldiği konusundaki sorulara açıklama yapmanız gerekmiyor mu? Şaibe altında kalmamak için bunu önemseyin deriz!

Sayın Kudret ÖZERSAY, UBP’nin iktidarda bulunmayacağına dair yine çok iddialı sözler sarf ettiniz. O zaman demek ki siz de artık başka partilerle dirsek temasına geçmeniz gerekiyor ve bunu şimdiden başlatın deriz…

Sayın Önder SENNAROĞLU, uzun bir bekleyişten sonra nihayet siz de önceki gün Başkent’e bir çıkarma gerçekleştirerek güzel bir gövde gösterisi yapmışsınız. Ahmet de bu işi iyi yapıyor ama sizin bizzat kendinizi seçmene göstermeniz çok daha anlamlı ve önemlidir…

Sayın Halil TALAYKURT,  dün gün boyunca Güzelyurt ve civarlarında kalabalık bir grupla seçim çalışmasında görülmüşsünüz. Çelebi Ilık ile seçim ittifakı yapıyor musunuz bilemeyiz ama şu aralar kendisine bölgenin valisi demeye başladılar, bizden söylemesi!

Sayın Abdullah AKTOLGALI, partinize bir anlamda vefa borcu olarak adaylığı kabul edip çalışmalara çoktan başladınız da ara sıra daire işlerine de bakmakta yarar görüyoruz. Özellikle Altın Kumsal sahili hakkındaki iddialara acil cevap bekleriz…

Sayın Baykan Gürses ÖZDAĞ, bazı adayların programa çıkmak için para tekliflerini üst kapalı değil de açık ve seçik olarak deşifre edip güzel bir amme hizmeti yapmaya ne dersiniz? Zira artık azı cesur insanların konuşması hele de bu süreçte elzem hale gelmiştir…

Sayın Özdemir BEROVA, Girne’de şu anda kıran kırana bir seçim yarışı yaşanıyor ve yapılan parti içi anketlerde tam da sınırda olduğunuz haberleri geliyor. Demek ki artık sadece gündüzleri değil gece mesaisine de başlamanız şart oldu değil mi?

Sayın İbrahim BENTER, bu karda kışta evsiz kalan bir aileyi de sıcak bir yuvaya kavuşturdunuz ya Allah size çok daha fazlasını versin inşallah. Öyle büyük hayır duası alıyorsunuz ki siz  bile tahmin edemezsiniz.

Sayın Bülent FEVZİOĞLU, seçim süreci özelikle sizin adaylığınızdan sonra Türkiyeli-Kıbrıslı tartışmalarını da beraberinde getirince daha bir hırslanıp ada genelinde tüm kapıları çalma kararı aldığınız söyleniyor. Birkaç densizin densizliğini kaale almayın deriz…

Sayın Kutlu EVREN, Girne ve ada çapında özel seçim ekiplerini kurunca epey rahatladığınız ve işleri artık telefonlarla götürdüğünüz söyleniyor. Yine de ara sıra kendinizi gösterin ki seçmeni kucaklama fırsatınız olsun…bilirsiniz bizim seçmen şımartılmayı çok sever…

Sayın Hasan BÜYÜKOĞLU, partiniz eğer Güzelyut’tan vekil çıkarırsa en şanslı adaylar arasında gösteriliyorsunuz. Ancak batı bölgesi tamam da biraz da doğu bölgelerine de ağırlık vermeniz gerekiyor değil mi? Hadi bakalım hayırlısı…

Sayın Biray HAMZAOĞULLARI, partinizin bölgedeki tartışmasız kazanacaklar listesinde başa güreşiyorsunuz ama son günlerde bir mühür kırma iddiaları yapılmaya başlandı. Konunun üzerine gidip önlem almanız bekleniyor…

Sayın Buray BÜSKÜVÜTÇÜ,  seçim öncesinde hangi partinin size seçimlere katılmamak için para teklif ettiğini açıklamazsınız tüm partileri şaibe altında bırakmış olacaksınız. Sizin gibi cesur birisinden olayı deşifre etmeniz beklenir…

Sayın Özer KANLI, anket sonuçlarına göre artık siz de aktif siyasetin kapısından girdiğinize göre önümüzdeki dönemde durumu ciddi bir şekilde değerlendirmek durumundasınız. Bunun için biraz cesaret yeter de artar bile değil mi?

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner95

banner115

banner50

banner68

banner40