27 Temmuz 2016 Çarşamba

Satılık Köpekler var(!)

Satılık Köpekler var(!)

08 Ağustos 2012 Çarşamba 12:55
Bu haber 6166 kez okundu
Satılık Köpekler var(!)

 

Kıbrısımızın vazgeçilmezi olmassa olmazı, ister ince av ister kalın av. Farketmez, ister gezerek spor yap avla, istersen otur sevdiklerinle ye iç.

Tabi, ava giderkende gereken malzemeleri unutmamak lazım. Mesela köy hellimini, köy ekmeğini, mataramızı ve en önemlisi köpeğimizi.

Avlarken en gerekli ve en önemlisi size yardımcı olacak olan av arkadaşınız köeptir. Her ne avı olursa olsun, ne avlaycak olursanız olun köpeğin büyük önemi var. Siz avı bulursunuz ama ''Çantada keklik'' diyemeden avı kaçırırsınız. Ama yanınızda, sadık bir köpeğiniz varsa nemelazım işte o zaman ''Çanta da keklik (!)'' olur.

Eskilerde köpekleri insan sevidğine, eşine, dostuna bedava verir onunda avlayıp mutlu olmasını isterdi.

Şimdilerde, kimse kimseye bedava köpek vermez oldu. Bu işin ticaretini yapıp, bilir kişi olarak kendine ün yapmış insanlarımız bile var. Köpekten köpeğe değişiyor, İngilizi, Almanı, kırması her çeşidi var. Hatta son zamanlarda Türk köpeği bile var. ve en pahalı cinsler arasında yer alıyor. Geçenlerde bir arkadaşım ile sohbet ederken 6.000 TL' ye satılık ve satılmış olan köpekler duydum. Kulaklarıma inanamadım.

Demek ki, avcılarda avını ne kadar iyi tanısa bile onu elde edebilmek için bir köpeğe ihtiyacı vardır. Sadık köpekler, ustalarına yani avcılara av kazandırdıkları zaman ödüllendiriller. Ödül derken öyle para, Antalya tatili falan değil.

İnsan olanın zevk almadığı, ters gözle baktığı ama köpeğin zevk aldığı şeyler. Mesela kemik yada bir öğünlük mama.

Ama bu kadar anlatımdan sonra, herkes hayatımızda köpeğin ne kadar yeri olduğunu anlamıştır.

Yani, ister en iyisi, ister en kötüsü olsun sadece sadık bir dost ve avcılık için kullanılıyor. Tabiki daha farklı olanları da vardır ama bizim konumuz avcı (!) olan köpekler.

Avını bilen, ve nerde neyi avlayacağını bilen köpekler.

''Köpeğe gem vurma, kendini at sanır''.

Anahtar Kelimeler: Satılık, Köpekler, Var(!)

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

ANKET Sonuçlar Tümü

?Kıbrıs Müzakerelerinin sonunda olası bir refendumda cevabınız ne olur ?

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV