banner113
 Şahsen 10 Kasım 2016 tarihinin en önemli ulusal ve uluslararası gelişmesi olarak MHP Genel Başkanı Sn. Devlet Bahçeli ile Başbakan Sn. Binali Yıldırım'ın bir araya gelmelerini ve Sn. Bahçeli'nin yeni anayasa taslağını "müspet ve makul" olarak değerlendirmesini görüyorum. 1980 askeri darbesini yapan ve şu anda yaptıklarının hesabını vermek üzere diğer tarafa sevk olunmuş durumda olan kimse dünyada bile yaptıklarından dolayı yargılanmış ve ceza almış olmasına rağmen onun bu millete dayattığı ucube darbe anayasasına on yıllardır katlanmaktayız.
Toplumun her kesimi bu ucube anayasanın değiştirilmesi konusunda müttefik olmasına karşın derin ve kripto yapılar siyaset kurumunu yönlendirerek bugüne kadar buna engel olmuştur. Böyle bir ortamda memleket meselelerini ciddi olarak tartışmak ne mantıklı ne de ahlakidir.
Türkiye'nin her yönden yeni dünya şartlarına layıkıyla ayak uydurabilmesi ve tarihi misyonunu deruhte edebilmesi için mevcut darbe anayasasının bir an önce çöpe atılması gerekiyor.
Bu noktada Sn. Devlet Bahçeli'nin duruşu ve desteği tarihi öneme sahiptir. Yeni Türkiye için kapıların sonuna kadar açılma durumu söz konusudur. Yeni anayasa ve Türk usulü başkanlık sisteminin referanduma sunulma ihtimali artık çok büyüktür.
Halka gittiği anda da inşallah kabul edilmesi kesin gibi.. Bütün küresel güçlerin ve yurt içindeki uzantılarının her zaman engel olmak istedikleri şey Türkiye'de milli iradenin tam anlamıyla hakim kılınmasıdır.
Bugüne kadar "milli irade"den bahsedenler genellikle halkımızla alay etmişlerdir. Bir taraftan milli irade dediler, bir taraftan da milleti ayakta tutacak bütün değerleri yok ettiler, soydular, sömürdüler, hakaret ettiler, sefalete ve sefahate mahkum ettiler, aşağıladılar, hiçbir zaman iradesine saygı göstermediler, ne zaman baş kaldıracak olsa sürekli darbelediler, millete rağmen milliyetçilik, halka rağmen halkçılık yaptılar. Kim yaptı bunları?
Osmanlı'dan Cumhuriyet'e intika eden kripto unsurlardır ki çoğunluğunu kripto/dönme Sabatayist yahudiler yani atatürkçü, kemalist, ulusalcı, laikçi beyaz Türkler!
Bu dönmelerin Türkiye'de doğrudan veya dolaylı olarak iktidarı elde tuttukları dönem yeni anaysa ve başkanlık sistemi ile sona erecek ve Anadolu insanının gerçekten iradesinin hakim olacağı dönem başlayacak.
Bundan sonra artık şimdiye kadar konuşulan saçma sapan işi boş çok şey Türkiye'nin gündemi olmaktan çıkacaktır. Türkiye'yi yıllarca geriye götüren ve kripto unsurların dengelerle oynayarak etkili olabildikleri koalisyonlar dönemi kapanmış olacaktır.
Erdoğan'dan sonra ne olacak acaba endişeleri sona erecektir. Çünkü bundan sonra halkımızın %50'sinden fazlasının oyunu alabilecek niteliklere sahip kimseler başkan olacaktır.
Bu da istikrar anlamına gelmektedir. Taş taş üzerine koyma demek olan gelişme ise istikrarlı ortamlarda mümkün olabilir. Olayın özeti budur.
Şimdiden yeni anayasamız ve başkanlık sistemimiz bölgemiz ve dünya için hayırlara vesile olsun!
Bu sürece başta Sn. Devlet Bahçeli olmak üzere katkı koyan herkesi tebrik ediyorum.
Biz bu süreci hayırlısıyla atlatalım da ondan sonra ABD'yi, AB'yi veya diğerlerini kim yönetirse yönetsin..
O kendi sorunları olarak değerlendirilecektir.
Çünkü artık onlardan emir almayı bekleyen değil, hepsinin kendilerine ortak olarak yanlarında görmek isteyecekleri yeni dünya gücü olan Türkiye var..
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner95

banner112

banner50

banner68

banner40